Anasayfa / Diyet / Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

Basen Eritme Hareketleri

Basen eritmek çok kolay, sizinde bildiğiniz gibi vücudumuz da en büyük kas içeren yerlerden birisi kalçalarımız. Bunun yanı sıra en kolay kilo almaya müsait bölgemiz de kalçamız. Çünkü bu bölgemizde yağ dokusu daha fazla olduğundan, kan dolaşımımız daha yavaş kaslarımızda
daha yumuşak ve oldukça gevşemeye müsaittir.Tabi bunun yanı sıra, bizim vücudumuz da pek çok diğer oranla kalçalarımızı çalıştırıp, geliştirip, basenlerimi eritmenin yolu daha kolay.
Sadece ama Sadece Haftada 3 gün veya 4 gün 5-6 dakikamızı kalça hareketlerimize ayırarak çok kısa bir süre zarfında istediğimiz kalça demiyelim de basenlerimizin kalçalarımızın düzene şekle girdiğini görebiliriz. Fakat bahsettiğimiz gibi, eğer bu hareketleri düzenli olarak uygularsanız kalçanıza yoğunlaşırsanız haftada 3 gün, 5-6 dakika 6-7 ay bir sürede güzel kalçalarınızın olduğunu, ve basenlerinizin kalmadığını fark edeceksiniz.

Yürüme Hareketi Isınma olarak da Adlandırabiliriz. Bu Hareketi 2.25 : 50 yani 5o kere tekrarlamalıyız.
Süre olarak ele alıcak olursak 15- 20 dakika arasında tekrarlamalıyız. Gün geçtikçe Dakikaları Artırabilirsiniz.

Basen eritme kalça sıkılaştırma egzersizleri

1.Yan yatarak sağ dizininizi ters L pozisyonuna getirin,sol bacağınız yerde ve düz olsun.Sağ ayağınızı L şeklini bozmadan 90 derece yukarı kaldırın ve diğer dizin hizasına getirin. Hareketi he bacak için 10 defa hareketi tekrarlayın.

Hareketi olabildiğince yavaş ve doğru yapın.

Bu hareketi yaparken basen bölgenizin çalıştığını o bölgenin çalıştığını yanmasından ve acımasından anlayabilirisiniz.

2.Sağ elimizle duvara dayanıyoruz.Sağ ayağınızı yere sabitleyin.Sol bacağımız sıkı ve gergin bir biçimde ayağınızı olabildiğince yukarıya kaldırın.Hareketi her bacak için10 defa tekrarlayın.

3. Basenleri şekillendirmek için yapabileceğiniz etkili hareketler :

a) Mindere ellerinizi dayayın kollarınız düz olsun.

Dizlerinizden biri de 90 derce açıyla minderde olsun.

Diğer dizinizi göğsünüze çektikten sonra bacağınız düz bir biçimde geriye ve yukarıya kadar kaldırıp kalçanızı sıkın bu hareketi 5 defa yapın.

b) Bir önceki poziyonunuzu bozmadan dizinizi 90 derece kıvrık biçimde yana ve yukarı doğru açın ve diğer dizininiz hizasına getirin.Bu harekti de 5 defa yapın.

c) Bir önceki gibi minderdeki poziyonunuzu bozmadan ; Ayağınızı dizden yukarıya doğru itin ve kalçayı sıkıştırın.Bu hareketi de 5 defa yapın.

Böylece 15 sağ 15 de sol bacağınızı için bu hareketleri yaparak basenleri eritebilir, kalçaları sıkılaştırabilirsiniz.

Bu egzersizleri olabildiğince yavaş yapın.

etiketler: basen eritme hareketleri, basen eritme egzersizleri, basen nasil eritilir,

İlginizi çekebilir

içilmesi gereken su miktarı

•          içilmesi gereken su miktarı;  Yetişkin bireylerde ortalama 2-3 litre suya ihtiyaç vardır. Sağlıklı bir kadının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir