Anasayfa / Bitki / Böbrek Ağrısına Bitkisel Çözüm

Böbrek Ağrısına Bitkisel Çözüm

Böbrek Ağrısına Bitkisel Çözüm

Bir çok insan böbrek ağrısından şikayetçidir. Bu ağrılar bazen böbrek taşından bazen soğuk algınlığından, bazen iltihaplanmadan kaynaklanabilmektedir, Bu yazımızda böbrek ağrılarına bitkisel tedaviyi öğrenebilirsiniz.

Böbrek ağrısına en etkili doğal formüllerden birisi kaynatılmış tarçın suyudur. Ancak Böbrek tıkanıklığına da nohutun kaynatıldıktan sonrasuyunun içilmesi iyi gelir. Böbrek sancısına elma yağı da faydalıdır.

Böbrekleri çalıştıran bir başka formül de lahana soğan ve kepek lapasıdır. Bunların tamamını hasladıktan sonra elde edilen lapasını dayanabileceğiniz sıcaklıkta (tülbent arasında) böbreklerin üstüne koyun. En az 1.5 saat bekletin. Her uygulama için yeniden hazırlayın.

Böbrek şikayetiniz varsa tuzlu ve füme balık, konserve balık et, kuruyemiş, tereyağı, bisküvi, kuru bakliyat ve maden suyu, limonata gibi besinlerden uzak durmalısınız.

Böbreklerimiz kaburgalarımızın hemen altında karın boşluğumuzun yanlarında bulunan fasulye biçimindeki organlarımızdır. Bu organlarımız kanda bulunan zararlı atıkları süzmekle görevlidir. Böbreklerimiz bu süzme görevinden dolayı veya diğer sebeplerden dolayı sağlığını kaybeder ve gerçekten ızdırap veren ciddi ağrılara neden olabilirler

Böbrek ağrısı: Kaburgaların hemen altından karın yan duvarları civarında başlar duruma göre kasıklara kadar yayılan bu ağrılar bazen de başladığı yerde karın ortalarına doğru yayılım gösterir. Aniden başlayan ağrılar sızlama şeklinde devam edebilir.
Böbrek Ağrıları:

Böbrekte kum varlığından,
böbrekte taş varlığından,
böbrek iltihabından,
idrar kanallarının iltihaplanmasından kaynaklanabilmektedir.
Böbrek ağrılarından kurtulmanın yolları:

Öncelikle bol su içmeniz gerektiğini vurgulamalıyız, diğer yandan böbreklerin ve özellikle ayakların sıcak tutulması gerektiğini bilmelisiniz. Diğer yandan gerçek limondan yapılmış taze limonata böbreklerde taş oluşumunu engeller ve böbrek ağrılarını giderir. Böbreklerinizin olduğu bölgelere sıcak su torbaları uygulamakta her zaman faydalıdır.

DİKKAT:

Bazı vakalarda böbrek ağrısı diğer ağrılarla karıştırılır. Böbrek ağrısı Kaburgaların sağ ve sol altından başlayarak kasıklara doğru yayılır. Böbrek ağrıları ağrı çeken kişinin duruşunu değiştirmesinden etkilenmez(artmaz veya azalmaz) Bazı durumlarda böbrek ağrılarına titreme, üşüme, bulantı gibi semptomlar(belirti) eşlik edebilir.
Kişinin duruşunu pozisyonunu değiştirdiğinde artan veya azalan ağrılar genelde sinir sıkışmalarıyla açıklanır ve bu ağrılar hastalar tarafından böbrek ağrısıyla karıştırılır.

İlginizi çekebilir

Bakla Yaprağının Faydaları

Bakla Yaprağının Faydaları Bakla yaprağının faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir ve daha fazlası için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir