Anasayfa / Cinsel / Cinsel Birleşme Olmadan Hamile Kalınırmı

Cinsel Birleşme Olmadan Hamile Kalınırmı

Cinsel Birleşme Olmadan Hamile Kalınırmı

cinsel birleşme olmadan hamile kalınıp kalınmayacağı kişiye gore farklılık gösterdiği gibi, bazıları içinde imkansızdır.
Tam olarak birleşme olmadan temas olursa gebelik olur mu?
Erkek cinsel organının vagina içine girmeden dışarıdan sürtünme ile temas olması şeklidir.Tam bir birleşme olmadan ve penisin vagina içine girmeden gerçekleşen ilişki sırasında , dışarıya boşalacak spermin vagina ağzı ile teması sonucu ile gebelik olabilmektedir.

Cinsel birleşme sırasında çok kısa bir süre için vajina içine penisin girmesi ile gebelik oluşur mu?
Vajina ve penisin temasının bulunduğu tüm durumlarda gebe kalma riski vardır. Eğer bu temas sırasında sperm boşalması (ejekulasyon ) oluşmuş ise gebelik ihtimali yüksektir. Bu birleşme şekli de cinsel temasla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamamaktadır.

Tam bir birleşme sırasında vajina içine sperm boşalmamış ise de kadının gebe kalma ihtimali var mıdır?
Bir çok erkekte sperm boşalması olmadan önce az miktarda salgı gelebilmektedir. Erkekler genellikle bu salgıyı fark etmezler. Bu salgı sperm içerebilmektedir ve içinde olabilecek az sayıda sperm dahi bir gebelik için yeterli olmaktadır. Bu şekilde gebelik daha çok dışarıya boşalma (geri çekme) yöntemini kullanan çiftlerde olmaktadır. Geri çekme yönteminin de güvenirliliğinin düşük olmasının başlıca sebebi bu sperm boşalması (ejekülasyon) öncesi gelen sıvının sperm ihtiva etmesidir. Hamile kalma riski vardır.

Eğer kadın orgazm olmaz ise gebelik de oluşmaz mı?
Maalesef çok yanlış ve yaygın bir inanış.Orgazm ile gebe kalmanın doğrudan belirleyici bir etkisi yoktur. Orgazm olmamak gebe kalma ihtimalini ne belirgin bir şekilde azaltır ne de belirgin bir şekilde arttırır. Gebe kalmak için bazen birkaç adet sperm dahi yeterli olmaktadır. Önemli olan yumurtlamanın olması ve spermin bunu dölleme yeteneğinde olmasıdır. Adette ilişki veya adetli iken ilişki olduğunda gebelik olma olasılığı hemen hemen yoktur. Fakat hijyen açısından adette ilişki veya adetli iken ilişki tavsiye edilmemktedir.

Dışarıdan temasta sperm iç çamaşırı geçip gebelik oluşturabilir mi ?
Dışarıdan temasta tam birleşme olmadan ve sperm boşalmasının (ejekulasyon, zevk suyu) kadın iç çamaşırı üzerine olduğunda çiftler bazen endişeye kapılık oluşabilecek bir gebelik için endişe duyarlar. Eğer iç çamaşırı tamamen sperm ile bulaşmış ve ıslanmış ise ,bu ıslaklık vagina girişi ile temas halinde ise düşük bir ihtimal olsa da gebelik ihtimali mevcuttur. Dışarı boşalma ile dışarıdan ilişki bir istenmeyen gebelik riski oluşturmaktadır.

Anal ilişki (ters ilişki) ile gebe kalmak mümkün mü?
Eğer anal ilişki sırasında sperm boşalması (ejekulasyon , zevk suyu ) perine bölgesi dediğimiz anüs (makat) ve vagina girişinin olduğu bölüme olmaz ise bu şekilde olan birliktelik ile gebe kalmak mümkün değildir. Fakat unutmamak gerekir ki ,anüsün (makat) dış kısmının sperm ile bulaşması , vagina ağzının bu bölgeye yakın olduğundan dolayı gebe kalma riski taşımaktadır.

Daha önce sperm ile bulaşmış eşyalar ile temas olur ise gebelik riski var mıdır?
Daha önceden sperm ile bulaşıp spermin üzerinde kuruduğu eşyalar ile (iç çamaşırı , çarşaf ,klozet kapağı , diğer eşyalar vb.) direkt temas olduğu zaman gebe kalmak mümkün değildir. Spermler dış ortamda en çok 3-5 dakika canlı kalabilmektedirler. Ancak kadın rahmi gibi uygun ortam ,nem ve sıcaklıkta 3-6 gün yaşamaları mümkün olabilmektedir.

Meni nedir? Meni rengi ile gebe kalma arasında ilişki var mıdır? İstemeden meni yutmak gebeliğe veya enfeksiyona sebep verir mi?
Meni spermi taşıyan sıvıya verilen isimdir, sperm halk arasında meni olarak da ismlendirilir. Oral seks sırasında meni yutmak gibi bir durum olduğunda bazı kadınlar gebe kalabileceği endişesi yaşayabilirler bu manasızdır, gebelik oluşması için spermin vajinal yolla yumurtayı döllemesi gerekmektedir ve sperm yutmak tabii ki gebelik yapmaz. Unutmamak gerekir ki oral seks sağlık açısından ve bazı enfeksiyonların bulaşması açıısndan ( özellikel HPV virüsü) son derece risklidir ve oral seks ile HPV bulaştığı takdirde ağız, boğaz ve dil kanseri oluşabilmektedir. Meni rengi normalde sarıdır ve kendine has bir rengi vardır. Meni rengi fizyolojik rengi dışında olduğu zaman bir enfeksiyon akla gelmelidir. Spermiogram sırasında da meni rengi değerlendirlmektedir.

Zevk Suyu Nedir?, “Zevk Suyu” İle Gebelik Olur Mu?
“Zevk Suyu” halk arasında ilişki ile sperm boşalması olmazdan önce penisten gelen şeffaf sıvıya verilen isimdir. aslında “zevk suyu” olarak isimlendirilen bu salgı “prostat salgısı” ndan başka bir şey değildir. Nadiren de olsa sperm içerebildiği için gebeliğe sebep olabilmektedir. Özellikle geri çekme yöntemi ile korunanlarda istenmeyen gebeliklerin oluşumunda “prostat salgısı” veya diğer adı ile “zevk suyu” rol oynar. Hamile kalma riski tabii ki bu durumda vardır

Gebe kalma cinsel birleşme sonucunda gerçekleşen rastlantıya bağlı bir olaydır. Bu olay penis dölyoluna girmeden de gerçekleşebilir. ancak çok düşük bir ihtimaldir. Kadının bacakları arasına yerleştirilen penisin döl yolunun dudakları çevresine bırakacağı sperma, döl yatağı boynundan geçerek dölyatağına ve oradanda fallop borusuna ulaşabilir.
Ancak bu olayın gerçekleşme olasılığı çok zayıftır. Sperma döl yatağı boynuna yakın bir yere bırakılacak olursa gebe kalma olasılığı artar, Ancak yinede açıklanan biçimde penisin vajinaya girişi olmadan yaşanan cinsel ilişki gebe kalan bakire kızlara nadir de olsa tanık olunmuştur.

etiketler: cinsel birleşme olmadan hamile kalınırmı, birlesme olmadan hamile kalınırmı, cinsel ilişki yaşamadan hamile kalınırmı,

İlginizi çekebilir

MENOPOZ TEDAVİSİ

MENOPOZ TEDAVİSİ Bayanlarda kanama döneminin sona ermesi ile menopoz denilen evre zamanı başlar. Bu dönemde …

3 yorum

  1. Elinize sağlık, güzel bir anlatım olmuş

    • hamile kıyafetleri bir dönem dolabımın face ikisini oluşturuyordu o yüzden unczua bir dönem görmek istemiyorum ama zamanla daha şık modeller üretiyorlar orası kesin

  2. Biz sevgilimle hic cinsel iliskiye girmedik fakat yanyana yatiyoruz tabikide Üstüm de pijamalarim var gebe kalma ihtimalim?varmi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir