Anasayfa / Cinsel / Cinsel Güç Nasıl Arttırılır

Cinsel Güç Nasıl Arttırılır

Cinsel Güç Nasıl Arttırılır

Bir erkekte cinsel gücü arttıran etkenlerin en önemlisi uykudur. Rahat ve düzenli uyumak, dinlenmek vücut direncini ve gücü arttırır, ikincisi güneş ışığıdır. Saatlerce güneşin altında dikilmekten söz etmiyorum. Güneş ışığının makul düzeyde vücudunuza temas etmesine izin verin. Üçüncüsü hayal gücüdür. Her erkeğin, aklına gelince onu heyecanlandıran, cinsel yönden harekete geçiren ve genelde genç, güzel bir kadın olan bir hayali kişisi ve fantezileri vardır. Bu fanteziler bazen uçlara gidebilir, ahlâki açıdan kabul edilemez şeyler olabilir; ama fantezilere gem vurulamaz. Dördüncü olarak telkinden söz edebiliriz. Erkek için cinsellik bir yönüyle haz ve üremekle ilgilidir ama diğer yönüyle de iktidarı, gücü olduğunu konfirme etmek demektir. Bunu yaşlı erkeklerde daha iyi görürüz. Onlar için hâlâ iktidarları olduğunu hissedip bundan haz almak cinsel ilişkiden alınan hazdan da büyüktür.
Masajın da afrodizyak etkisi vardır. Bacak içleri, kasıklar, kuyruk sokumu civarı ve genel olarak aşil kirişine yapılan masaj, cinsel bölgeye daha fazla kan gitmesini sağlayarak cinsel faaliyeti olumlu etkiler. Strese dayalı cinsel istek azalması varsa melisa yağı, susam yağı, yılang yılang yağı ve benzeri rahatlatıcı yağlar iyi gelir. Cinsel soğukluk hissediliyorsa acı, ısıtıcı yağlar -biberiye, kekik yağı gibi- bir iki damla susam yağıyla karıştırılıp kullanılır. Yohimbin, kırmızı ginseng, kakule, zencefil, mate, yabani yulaf, keçiboynuzu, meyan kökü, incir, fındık, badem, hintfıstığı (kaju), tropikal meyveler, antepfıstığı, yağsız kırmızı et, doğal şekerler, havyar, pekmez ve kırmızı pul biberin afrodizyak etkisi vardır. Hafif ve düzenli spor, kas kaybını önleyerek testosteron salgısını uygun seviyede tutar. Depresyon hapı kullanımından kaynaklanan cinsel istek azlığı varsa san kantaron hapları da depresyona karşı etkili, doğal bir çözümdür. Erkeksiliğin astrolojik karşılığı adını antik savaş tanrısından alan Mars gezegenidir ve taşı da kırmızı mercandır. Bu taşı kolye olarak kullanmak, vücuda yakın bir yerde ya da temas halinde bulundurmak yararlı olur.

Daha iyi bir seks için kesinlikle en iyi yolu mu arıyorsunuz? Libidonuzu etkileyebilecek çok fazla faktör olduğu için kendinize uygun cevabı bulmanız için biraz sabır göstermeniz gerekebilir. Bununla beraber, ihtiyacınız olduğunda biraz yardım almak en iyisidir.

Seksin hem fiziksel hem de ruhsal açıdan bir kombinasyona ihtiyaç duyması yüzünden uzman doktorunuz ile kendi durumunuzu tartışıp gerekli yönlendirilmeleri almalısınız. Doktorunuz size tıbbi ilaç tedavisi uygulanıp uygulanmayacağı konusunda en doğru bilgileri verecektir. Bununla beraber sizi, sorununuzun kaynağı olabilecek ruhsal sorunlar için bir terapiste veya konunun diğer uzmanlarına yönlendirebilir.Eğer sadece basit ve kolay çözümler arıyorsanız verceğimiz önerilere uymanız sorunlarınızı çözüp, cinsel yaşamınızı biraz ateşleyebilir. 7 Basit öneri ile cinsel enerjinizi arttırabilirsiniz.

Ölçülü bir biçimde beslenme düzeni uygulayın, yeteri kadar dinlenmeyi ihmal etmeyin ve düzenli olarak fiziksel egzersizler yapın. Yani vücudunuza iyi davranmak atacağınız ilk adım olmalı. Aslında, düzenli yapılacak fiziksel egzersizler sağlıklı ve iyi bir cinsel yaşam için gerekli olan anahtarlardan belki de en önemlisi sayılabilir.Araştırmalar bize göstermektedir ki, düzenli egzersiz yapan kişilerin vücutlarındaki kan dolaşımı sağlıklı olduğundan, bu genital bölgelerdeki kan dolaşımını da sağlıklı kılmaktadır.

Televizyonun Düğmesini Kapayın: Ve partnerinizin düğmelerini açın! Akşam saatlerinde televizyon izlemeyi biraz azaltarak evinizdeki fiziksel mahremiyetiniz için biraz daha vakit yaratın. Yapılan araştırmalarda partnerinizle ilgilenmekten ziyade gece televizyon izlemenin aşk hayatına verdiği zararların birden fazla olduğu ortaya çıkmaktadır: Bunlardan bir tanesi ise cinsel isteği azaltmak ve erkeklerde ereksiyon sorunlarına yol açmasıdır.

Müzik ve Mum Işıklarını Boş Verin: Eğer peşinde olduğunuz şey romantizm ise, sinemada yürek hoplatan bir macera filmi izleyebilir, kahkahalara boğulacağınız bir komedi şovuna gidebilir veya evde bazı aerobik egzersizler deneyebilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre konu cinel istek ve cevap verme olduğunda, sinir sistemini harekete geçiren her şey, onu zapteden ve sindiren her şeyden daha iyi etki etmektedir. Sinir sisteminin canlanması, kalp atışınızın artması ve kardiyovasküler düzeninizin daha iyi çalışması anlamına gelir.

Cinsel aktiviteler için zaman yaratmaktan ziyade, en doğru en uygun zamanı seçmek çok önemlidir. Yapılan araştırmalarda kadınların cinsel birleşme için her bakımdan en uygun oldukları zaman dilimi ortaya çıkmıştır. Kadınlar en etkili orgazmı adet donemini takip eden 6. ve 10. gunler arasında yaşamaktalar. Adet doneminin ilk günü adetin başladığı gun olarak alınmaktadır. Gün içindeki zaman önemli değildir, seks hormonları gün içinde değişiklik göstermezler.

Uyarıcı Kokuları Deneyin: Rahatlamaya ihtiyacınız mı var? Cinsel etkileri büyük kokuların üzerinde durmalısınız. Lavanta aromalı losyonları ve yağları deneyin. Hem sizi hem de partnerinizi gevşetecek ve havaya sokacaktır. Yapılan araştırmalarda lavanta kokusunun bazı kişilerde mental stresi azalttığı ve rahatlama hissi yarattığı ortaya çıkmıştır. Buna rağmen, keskin kokulardan bazılar çeşitli kişilerde farklı etkiler yaratabilir. Size en uygun kokuyu kendiniz deneyerek bulmalısınız.

İletişim Kapılarını Açık Tutun: İletişim olanaklarını maksimuma çıkardığınızdan emin olun. Duygu ve düşünlerinizi partnerinizle paylaşmak ve birbirinizin hislerine, fobilerine ve arzularına saygı göstermek ilişkilerinize büyük katkı yapacaktır. Ayrıca problem çözme durumlarında güzel bir atmosfer yaratacaktır

Alkole Dikkat Edin: Bir kadeh içki sizi havaya sokup güzel bir his verir diye düşünseniz bile , alkol oranını arttırdığınızda kan basınıcınız düzenini bozar cinsel arzularınızı içine kapatır. Alkol sinir sistemini zayıflattığı için koordinasyonunuzu bozar, vajinal kayganlığı azaltır ve cinsel dürtülerin düzenini bozar.

Bazı beslenme unsurlarının özellikle düzenli kullanımına dikkat edildiğinde kişinin cinsel performansını artırması ve cinsel isteği de kamçılaması mümkün. Cinsel istek vücuttaki bazı biyokimyasal etkileşimler sonucunda ortaya çıkar ve son derece karmaşık bir mekanizmadır. Sadece cinsellik için değil, damar, kalp ve sinir sistemleri için de faydalı olan diyet ve yaşam tarzları performans kaybını önlüyor, hatta iyileştiriyor.

Kadın-erkek ayrımı var mı?

Cinsiyet ayrımı yok. İlginç bir şekilde kadında da, erkekte de cinsel dürtüleri uyaran, testosteron, yani erkeklik hormonu olarak bildiğimiz maddedir. Bu nedenle gerçek anlamda bir maddenin afrodizyak olabilmesi için kadında ve erkekte aynı mekanizma üzerinden etki göstermesi gerekir.

Vitaminler performansı etkiler mi?

E vitamininin antioksidan özelliği penis içerisindeki dokuların özelliklerini ve damar sistemini koruduğu için faydalı olabiliyor. Aynı zamanda erkeğin testis fonksiyonlarında da iyileşmelere yol açabiliyor. B vitamini, özellikle diyabetik olan bireylerde diyabetik şikâyetler ortaya çıkmadan önce kullanılması gereken bir vitamin. Sinirlerin şeker hastalığından en az zarar görmesini ve kendini yenileme kapasitelerini iyileştiriyor. Selenyum da sperm hareketlerini ve kalitesini artırmak için öneriliyor. Çinko da hem ereksiyon hem de sperm üretimindeki basamaklarda görev alan bir mineral.

Alkol cinsel gücü artırır mı?

İnsanlar, alkol aldıklarında rahatladıklarını, cinselliğe daha iyi yaklaştıklarını düşünürler. Bu doğrudur, ancak alkolün enerjisi çok yüksektir. Vücutta gereğinden fazla enerji olduğu zaman bu yağa çevrilir. Dolayısıyla yağlanma ve damar tıkanıklığı hızlanıyor. Alkol, içeriği nedeniyle damarlarda genişleme yapıyor. Vücuttaki uç damarlar (eller, ayaklar, yüz gibi) genişlediği için ereksiyon sırasında penise giden kan miktarında azalma olur. Alkol de belli dozlarda alınmalı. Fazla yağ damarları tıkadığı için sorun. Az yağ ise hormon dengesini bozuyor. Kansızlık özellikle kadınlarda hormonal dengeyi bozuyor ve cinsel uyarı için, genital bölgeye kan gidişini azaltıyor.

Bisiklet kullanan dikkatli olsun

Cinsellikte egzersizin rolü nedir?

Spor kendine güveni sağlıyor ama aşırıya kaçıldığında ciddi sorunlar oluyor. Diyelim ki günde 5 km koşuyorsunuz. Vücudunuz bunu algılıyor ve özellikle bacaklarınıza, ciğerlerinize giden damarlarınızı genişletiyor. Bu sefer hem erkek hem kadında genital bölgeye giden kan azalıyor. Bu da cinsel anlamda sorun. Doğa bisikleti kullananların koruyucu ekipmanları olmalı. Erkeklerde penise giden damarların çoğu sele bölgesindedir. Bisiklete binmeyle bu damarlarda hasar oluşur. Cinsellikte en ideal sporlar yüzme ve tempolu yürüyüştür. Hafif ağırlık kaldırma egzersizleri de iyi. Düzenli egzersizle kalp konusunda sorun yaşamayanlar da ileri yaşlara kadar cinsel performanslarını sürdürebilirler.

İşte performans artırıcılar!

İstiridye: Birçok edebi eserde afrodizyak olarak bahsedilen istiridye üzerine İtalyan ve Amerikalı bilim adamları çeşitli araştırmalar yapmış. Bu araştırmalara göre; içerdiği bazı aminoasitlerin cinselliği sağlayan hormonları tetiklediği görülmüşse de, bu etkinin oluşması için gerekli miktar ve zaman kısa süreli kullanımda böyle bir etkinin görülmesini mümkün kılmamaktadır.

Şampanya: Özel bir afrodizyak etkisi yoktur. Düşük dozdaki alkol kişilerin üzerlerindeki baskıyı atmalarını ve daha rahat hissetmelerini sağlar. Fazla kullanıldığında ise cinsel performansta bozulmalar görülebilir.

Havyar: Yüzyıllardır afrodizyak olarak kullanılmaktadır. İçerdiği çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonlarının yapımını artırıyor. Çinkonun aynı zamanda sperm kalitesini de artırdığı belirlenmiştir.

Çikolata: İçerdiği seratonin ve daha da önemlisi fenetilamin maddeleri nedeniyle hafif cinsel istek arttırıcı etkiye sahiptir. Afrodizyak özelliklerinin açıklanabilir bilimsel yönleri olsa da, yenilirken yaşanan haz, etkinin daha fazla olmasını sağlar.

Ginseng: Geleneksel Çin ve Güney Amerika tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir köktür. Bir araştırma ginsengin cinsel isteği ve birleşme kapasitesini artırdığını ortaya koymuştur. Bu etkilerini sinir sistemi ve yumurtalıklar üzerinden gösterirken penis bölgesine gelen kan damarlarını da etkileyerek erkeklerdeki ereksiyon kalitesini de artırabilmektedir.

etiketler: cinsel güç nasıl arttırılır, cinsel gücü arttırmanın yolları, cinsel güç nasıl artar,

İlginizi çekebilir

MENOPOZ TEDAVİSİ

MENOPOZ TEDAVİSİ Bayanlarda kanama döneminin sona ermesi ile menopoz denilen evre zamanı başlar. Bu dönemde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir