Anasayfa / Diyet / Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek Eritme Hareketleri

İşte adım adım göbek eritmeyi kolaylaştıran süreçte yapılabilicek bazı şeyler:

Akşam yemeginiz sebze agırlıklı hafif şeyler olsun.

Sabahlar biraz yürüyüş, egzersiz kahvaltı öncesi yağ yakımını hızlandırıcaktır.

Akşam yemeginden sonra egzersiz yapmak, spora gitmek ya da yürüyüş yapmakta size en büyük enerji yakılmasını sağlar.

Acıktığınızda, kendinize bir şeyler hazırlayın, hafif ve basit şeyler. İştahınızı bastırıcaktır.

Beyin en çok enerji yakan organdır ve son derece önemli miktarda enerji gerektirir. Sürekli düşünmek ve beyin jimnastigi yapmak size ekstra enerji harcatır.

Her zaman her yerde karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilirsiniz bu sıkma işlemi size beklemek ve gevşemek olumlu etki yapar.

Mekik hareketi ve karın kaslarını güclendirme amaçlı hareketleri bol bol yapın bu çok önemlidir, cünkü size daha iyi bir karın görüntüsü verirken, sarkmayıda engeller.

Evde göbek eritin
Göbeğinizden bir an önce kurtulmak istiyorsanız egzersiz konusunda bilinçlenmelisiniz… Dört tane ana karın kası grubu vardır. Bunlar üst karın ve alt karın kaslarımız ve çapraz karın kaslarıdır. Kısa mekikler yapmak üst karnı aktif olarak çalıştırır yani yattığımız yerden doğrulmaya çalışmak…

Her iki bacağımızı yerden 15-20 santim kaldırıp indirmeye çalışmak, havada bisiklet pedalı çevirir gibi hareketler yapmak ise alt karnı çalıştırır. Yattığımız yerden çapraz doğrulmaya çalışmak da çapraz karın kas larını çalıştırır. Karın kasları kuvvetlendiğinde duruş düzelir, bel ağrıları azalır. Görünüm olarak çok daha genç bir duruş sağlanır. Çalışan kasın üzerinde yağ birikimi oluşmaz, kuvvetli karın kası olanların ileri yaşta karın bölgesinden fıtık oluşumu engellenir. Birkaç dakikalık hareket size sağlık olarak geri döner.

Yürürken göbek eritin
Örneğin otururken karın kasınızı kasılı tutun, on saniye içinizde havayı tutun sonra bırakın. İzometrik dediğimiz kasılmalar karın kasımızı korur. Ayrıca yürürken insanlar karın kas larını kasılı olarak yürüdüklerinde aktif olarak karın kas larını çalıştırmış olurlar. Bunlar alışkanlık haline de getirilebilir. Bu alışkanlık aynı zamanda size çok daha dik bir duruş kazandıracaktır. Karın kaslarınızı çalıştırırken bir yandan da yanlış duruş pozisyonlarınızı da düzeltmeniz mümkün olabilir.

Otomobil kullanırken göbek eritin
Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kas larını sıkılı tutup bırakabilir… Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemlidir. Oturduğunuz yerden çapraz karın kas larını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz. Üst karın kas larını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruğunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler. O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece ’spora zamanım yok’ diye bahaneniz de kalmaz.

Hem zayıflayıp hem formda kalmak için yal nızca diyet yetmez. Karın bölgesinde biriken inatçı yağlar ise özel egzersiz gerektirir. Kaslı ve düz bir karın için ideal 10 hareket.
1. Hedef ön karın kasları
srrtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın. Bacaklarınızı table tab denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yal nızca kar nı nıza odaklanarak bacak ları nıza doğru kal kın. Bunu 15 kez tekrarlayın.

2. Spastik bacak
Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayak ları nıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. . .

etiketler: gobek eritme hareketleri, gobek eritme egzersizleri, gobek nasil eritilir,

İlginizi çekebilir

içilmesi gereken su miktarı

•          içilmesi gereken su miktarı;  Yetişkin bireylerde ortalama 2-3 litre suya ihtiyaç vardır. Sağlıklı bir kadının …

1 yorum

  1. Bilimsel konuların yiretsez olduğunun farkındayım. Bu makale bu konudaki ilk makalemdir ve devamı gelecektir. Konuları makale makale yazdığım ie7in sf6ylemem gerekenlerin hepsi tek makalede olmuyor. Bundan sonraki makalelerimle ae7ığı kapayacağımı dfcşfcnfcyorum.Dini boyutlarla konunun irdelenmesi karmaşıklığa sebep olabilir. Dinlerden f6rnekler alarak ae7ıklamak yerine en f6nemli ve tfcm dinlerde ortak olan “ruh ile “f6te dfcnya” gibi iki kavramın bilimsel varlıklarını gf6stermeyi tercih ediyorum. Dinle bilimi bu noktalarda f6rtfcştfcrmek e7ok daha mantıklı olacaktır. Yoksa her din farklı argfcman ve gf6rfcş savunur. İnanılan bu f6zel durumların doğruluğunun inanca dayalı olması bir taraf olmayı gerektirebilir. Oysa bana gf6re tfcm dinler insanlığı yf6nlendirmek ie7in kullanılan aracılardır ve hepsi eşdeğerdir. Birinin beyaz dediğine diğeri kara diyebilir. Beyaz mı doğru kara mı doğru tartışması ancak bir kısır df6ngfc oluşturabilir. Zaten resmin bfctfcnfcnde beyazın da karanında bir f6nemi yoktur. Onların f6nemi ancak inananlarını tatmine yf6neliktir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir