Sağlık Ansiklopedisi

Hastalık ve Sağlık Bilgileri

Göbek Eritme Hareketleri

Diyet kategorisine
12 Aralık 2011
eklenmiştir.

Göbek Eritme Hareketleri

İşte adım adım göbek eritmeyi kolaylaştıran süreçte yapılabilicek bazı şeyler:

Akşam yemeginiz sebze agırlıklı hafif şeyler olsun.

Sabahlar biraz yürüyüş, egzersiz kahvaltı öncesi yağ yakımını hızlandırıcaktır.

Akşam yemeginden sonra egzersiz yapmak, spora gitmek ya da yürüyüş yapmakta size en büyük enerji yakılmasını sağlar.

Acıktığınızda, kendinize bir şeyler hazırlayın, hafif ve basit şeyler. İştahınızı bastırıcaktır.

Beyin en çok enerji yakan organdır ve son derece önemli miktarda enerji gerektirir. Sürekli düşünmek ve beyin jimnastigi yapmak size ekstra enerji harcatır.

Her zaman her yerde karın kaslarını sıkılı tutup bırakabilirsiniz bu sıkma işlemi size beklemek ve gevşemek olumlu etki yapar.

Mekik hareketi ve karın kaslarını güclendirme amaçlı hareketleri bol bol yapın bu çok önemlidir, cünkü size daha iyi bir karın görüntüsü verirken, sarkmayıda engeller.

Evde göbek eritin
Göbeğinizden bir an önce kurtulmak istiyorsanız egzersiz konusunda bilinçlenmelisiniz… Dört tane ana karın kası grubu vardır. Bunlar üst karın ve alt karın kaslarımız ve çapraz karın kaslarıdır. Kısa mekikler yapmak üst karnı aktif olarak çalıştırır yani yattığımız yerden doğrulmaya çalışmak…

Her iki bacağımızı yerden 15-20 santim kaldırıp indirmeye çalışmak, havada bisiklet pedalı çevirir gibi hareketler yapmak ise alt karnı çalıştırır. Yattığımız yerden çapraz doğrulmaya çalışmak da çapraz karın kas larını çalıştırır. Karın kasları kuvvetlendiğinde duruş düzelir, bel ağrıları azalır. Görünüm olarak çok daha genç bir duruş sağlanır. Çalışan kasın üzerinde yağ birikimi oluşmaz, kuvvetli karın kası olanların ileri yaşta karın bölgesinden fıtık oluşumu engellenir. Birkaç dakikalık hareket size sağlık olarak geri döner.

Yürürken göbek eritin
Örneğin otururken karın kasınızı kasılı tutun, on saniye içinizde havayı tutun sonra bırakın. İzometrik dediğimiz kasılmalar karın kasımızı korur. Ayrıca yürürken insanlar karın kas larını kasılı olarak yürüdüklerinde aktif olarak karın kas larını çalıştırmış olurlar. Bunlar alışkanlık haline de getirilebilir. Bu alışkanlık aynı zamanda size çok daha dik bir duruş kazandıracaktır. Karın kaslarınızı çalıştırırken bir yandan da yanlış duruş pozisyonlarınızı da düzeltmeniz mümkün olabilir.

Otomobil kullanırken göbek eritin
Herkes otururken, otomobil kullanırken karın kas larını sıkılı tutup bırakabilir… Sıkmak, beklemek ve gevşemek önemlidir. Oturduğunuz yerden çapraz karın kas larını çalıştırmak adına çapraz yönde sağ elinizi sol dizinizi geçecek yönde çevirerek ve sonra aksi yönde tekrarlayarak kasları sıkıp bırakarak çalıştırabilirsiniz. Üst karın kas larını otururken çalıştırmak zordur, otururken en fazla yapabileceğiniz boynunuzu iyice öne doğru eğip çenenizi göğsünüze yaslayıp bir miktar çalıştırmaktır. Karın kasları gerçekten çok önemlidir; insanın duruğunu, bel sağlığını ve bütün olarak da omurga sağlığını etkiler. O nedenle mutlaka gerekli özen gösterilmelidir. Oturduğunuz yerde bu egzersizleri yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Böylece ’spora zamanım yok’ diye bahaneniz de kalmaz.

Hem zayıflayıp hem formda kalmak için yal nızca diyet yetmez. Karın bölgesinde biriken inatçı yağlar ise özel egzersiz gerektirir. Kaslı ve düz bir karın için ideal 10 hareket.
1. Hedef ön karın kasları
srrtüstü uzanın. Bel çukurunuzun altında üzüm olduğunu hayal edip bu çukuru korumaya çalışın. Bacaklarınızı table tab denilen fotoğraftaki konuma getirin. Ellerinizle başınızı destekleyin ve önce göğüs kafesinizi havayla doldurup bu havayı nefesinizle boşaltırken, yal nızca kar nı nıza odaklanarak bacak ları nıza doğru kal kın. Bunu 15 kez tekrarlayın.

2. Spastik bacak
Yine bel çukurunu koruyarak sırtüstü yatın. Ayak tabanlarınızı birleştirip fotoğraftaki spastik pozisyonu alın. Derin nefes alın, nefesinizi verirken ellerinizle ayak ları nıza doğru uzanmaya çalışın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın. . .

etiketler: gobek eritme hareketleri, gobek eritme egzersizleri, gobek nasil eritilir,

Bu içerik için bazı arama önermeleri

  • gbek eritme hareketleri