Anasayfa / Genel / KANSER TANISI

KANSER TANISI

KANSER TANISI

Dünya çapında hızla yayılma gösteren, herkesin korktuğu, vücutlarında çeşitli bölgelere bulaşabilen kanser hastalığı için her zaman, kesinlikle erkek tanı önemlidir. Vücudumuzda oluşan herhangi bir uyarıcı belirtilerin gözlemini yapmak, çeşitli risk çıkarmayacağını düşündüğünüz faktörleri önemsemeyip kenara bırakmamak gerekmektedir.

Vücudunuzda olumsuz giden bir şeyler fark ettiğinizde ya da düzenli olarak gittiğiniz kontrollerin tedavisini kesinlikle yaptırmalı ve bunları aksatmamalıyız. Dünya çapında gözle görülen, ispatlanmış olan bir sözü söyleyecek olursak; “Unutmayın, erken teşhis yaşama oranını belirgin şekilde arttırır.” Sözü her kelimesi ile doğru söylenmiştir. Vücutta her bölgede sorun yaratabilecek bir hastalık olduğu için birkaç örnek vererek yazımıza devam edelim. Örneğin meme kanseri tanısında, elli veya daha üstteki yaşlarda görülen bir kanser türü olmakla beraber, memenin herhangi bir bölgesinde sertlik, kitle, meme uçlarından gelen akıntı ve aynı şekilde meme uçlarından gelen kan olarak belirlenmiştir. Düzenli bir kontrol için belirli aralıklarla veya doktorunuzun önerdiği tarihlerde hastanelere giderek meme kanseri kontrolü yaptırabilirsiniz. Diğer bir kanser örneği verecek olursak, akciğer kanseri de günümüzde çok görülmektedir. Fazla sigara içmek ve zararlı dumanlardan meydana gelen akciğer kanseri belirtileri, rahatsız eden bir öksürük, öksürük sırasında kan gelmesi, akciğerde oluşan iltihap veya bronşit nöbetleri olarak belirlenmiştir.

İlginizi çekebilir

MEME ULTRASONU

MEME ULTRASONU Mamografi (meme ultrasonu) X-ışınları aracılığı ile meme dokusunun görüntülenmesidir. Oldukça eski bir yöntemdir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir