Sağlık Ansiklopedisi

Hastalık ve Sağlık Bilgileri

Karabiber Yağının Faydaları

Bitki kategorisine
17 Mart 2012
eklenmiştir.

Karabiber Yağının Faydaları

Karabiber yağı ağrıyan yere uygulanmadan önce sürülecek yer ılık suyla yıkanmalıdır. Karabiber yağının faydaları nelerdir bilmeyenler sitemizi takip edebilirler.

İştah açıcıdır. Gaz söktürücüdür. Mikrop öldürücüdür. Sindirimi kolaylaştırır. Pankreas salgısını arttırır. Romatizma ve bel fıtığı için masaj yapılarak uygulanır. Barsak yumuşatıcı özelliği ile iç sisteme yardımcı olabilir. Sinir sistemi, dolaşım sistemi ve sindirim sistemi üzerinde uyarıcı olarak kullanılabilir.

Uyarı: Damar sertliği,yüksek tansiyon ve bağırsak iltihabı hastalıklarında kullanılması sakıncalıdır.
Karabiber Yağı Nasıl Kullanılır? Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2 damla damlatılarak alınır. Ayrıca cilde masaj yapılarak uygulanılır. Cilde uygulanırken baz yağlarla dilue edilmelidir.sifalibitkileriniz.com

Karabiber Yağı Yapılışı: Eşit miktarda karabiber ve zeytinyağı iyice karıştırıl­dıktan sonra bir kaba konur. Üzerine yarım litre su dökü­lerek suyu çekilinceye kadar pişirilir. Pişirilen karışım tülbentte sıkılarak süzülür ve şişe­ye doldurularak ağzı sıkıca kapatılır.

HAZIRLANIŞ BİÇİMİ : Karabiber; ikiçenelikliler sınıfının karabibergiller familyasının üyesidir. Mutfağımızın baş baharatlarından olan karabiberin yağı da çok faydalıdır.

İÇİNDEKİLER : Tanen ve paliurin içerir.

FAYDALARI : İştah açıcı, pankreas salgısını arttırıcı,sindirimi kolaylaştırıcı,gaz söktürücü ve mikrop öldürücüdür.Romatizma ve bel fıtığı için masaj yapılarak uygulanır.

KULLANIM ŞEKLİ : Günde 3 defa bir çay bardağı suya veya şekere 2 damla damlatılarak alınır.Ayrıca cilde masaj yapılarak uygulanılır.

UYARI : DAMAR SERTLİĞİ,YÜKSEK TANSİYON VE BAĞIRSAK İLTİHABI HASTALIKLARINDA KULLANILMASI SAKINCALIDIR….

Bu içerik için bazı arama önermeleri

  • karabiber yağının faydaları
  • karabiber yağı
  • karabiber yağı nasıl yapılır