Sağlık Ansiklopedisi

Hastalık ve Sağlık Bilgileri

Kireçlenmeye Bitkisel Tedavi

Bitki kategorisine
10 Ocak 2012
eklenmiştir.

Kireçlenmeye Bitkisel Tedavi

Profesör Doktor Ahmet Maranki diz kireçlenme tedavisinin bitkisel formüllerle düzelebileceğini söyledi. Diz kireçlenmelerini bitkisel tedavi ile iyileştirebilirsiniz. Diz kireçlenmeleri genel olarak belirli bir yaş sendromunu atlattıktan sonra insan sağlığında sağlık problemleri olarak gün ışığına çıkmaktadır. 30 lu yaşlardan sonra hareketsiz yaşam biçimine meyilli kalan insanlar, genel olarak yürüyüş, spor gibi fiziksel aktivitelerde bulunmaktadırlar.

Hareketsizliğe alışan vücut kireçlenme belirtileriyle boy gösterebilir. Kemik gelişiminde ve hareketlerle alakalı olan diz kireçlenmelerine yakalanmamak adına, düzenli spor ve egzersizi uzmanlar tavsiye etmektedirler.

Diz kireçlenmesine bitkisel çözüm olarak Profesör Doktor İbrahim Saraçoglu ve Profesör Doktor Ahmet maranki gibi bir çok doktorun hem fikir oldukları çınar yaprağı kürü ile diz kireçlenmelerinizin önüne geçebilirsiniz. Diz kireçlenmesi için şifalı bitkilerle oluşturulmuş olan bu bitkisel formülü trdiyet.com olarak paylaşıyoruz.

Çınar yaprağının içinde bulundurduğu besinler beyin gelişimi açısından da çok faydalıdır. Bunun haricinde vücudun her yerinde oluşan kireçlenmelere çok iyi gelmektedir. Çınar yaprağı kürünü hazırlamak için elinizin altında olması gereken malzeme listesi şöyledir.

Çınar yaprağı kürü için malzeme listesi; 1 bardak klorsuz su, 2 yemek kaşığı kurutulmuş çınar yaprağı, başka hiçbir malzemeye gerek yoktur.

Çınar yaprağı kürünün hazırlanışı; Elimizdeki bir bardak klorsuz suyun içerisine aktarlardan temiz ettiğimiz, çınar yapraklarını ufalayın, veya ufalanmış şekilde aktarlardan alabilirsiniz. Ufalama işleminin ardından klorsuz suyumuzun içine yaprakları koyduktan sonra ocağa koyarak ısıtmaya başlayın. Kaynamaya başladığı andan itibaren 45 saniye sayın ve ocağınızı kapatın. Bu işlemin ardından oluşturduğumuz bitkisel formülümüzü süzgeçten geçirerek süzün. Diz kireçlenmeleri için uygulayacağınız bitkisel formülün hazırlanışı bu şekildedir.

Bitkisel formülümüzü hazırladıktan sonra her gün sabah kahvaltılarından önce bu bitkisel formülden bir bardak klorsuz su ile yapıp içiyoruz. Aynı işlemi, öğlen yemeği ve akşam yemeği arasında aç karına bir bardak daha tüketmelisiniz.

Tedavinin tam olarak yanıt vermesi ve faydalarını görmeniz için, bir ay süre ile bu formüle şu şekilde devam etmelisiniz. Bitkisel tedaviye başlanılan ilk hafta her gün yukarıda belirtilen öğünlerde yapılmalıdır. İkinci hafta iki gün de bir yapıldıktan sonra bir gün ara verilir. Yani, ikinci hafta iki gün yapıp bir gün ara vermelisiniz. Üçüncü gün, üç gün yaparak bir gün ara verin, dördüncü gün dört gün yaparak bir gün ara verin. Bu şekilde 1 ayı doldurduktan sonra diz kireçlenmelerinizin gözle görülür şekilde azaldığını görebileceksiniz. Bu bitkisel formülün yanında yürüyüşler yaparak dizlerinizdeki kasları güçlendirmeniz, süt ve süt ürünlerini beslenme programınıza dahil etmeniz ve sağlıklı beslenmeniz uzmanların tavsiyeleridir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Kireçlenmeye karşı kurutulmuş olgun çınar yaprağı kürünü öneriyor.

Çınar yaprağı kürü beyinde oluşan kireçlenme haricinde vücudun her bölgesinde oluşan kireçlenmelerin giderilmesi için büyük fayda sağlıyor.

Kireçlenmeye karşı Çınar yaprağı kürü :

Hazırlanışı: Kaynamakta olan 1 su bardağı klorsuz suyun içine 1.5 yemek kaşığı kurutularak ufalanmış olgun çınar yaprağı koyarak 1 dakika (daha fazla değil) kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıdıktan sonra süzün .

Uygulanışı: Sabah kahvaltısı ile öğle yemeği arasında aç karnına 1 bardak, Öğle yemeği ile akşam yemeği arasında aç karnına 1 bardak için.

Bu uygulamayı 15 gün yaptıktan sonra 3 gün ara verin. Tekrar 15 gün daha uygulayın.

Dikkat: Her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır.Kaynatma süresi 1 dakikadan fazla olmamalıdır. ve aç karnına içilmelidir.

Şikayetlere göre dönem dönem tekrarlanabilir.

İbrahim Saraçoğlu’na tşk ediyor ve bu hastalığa sahip olan kişilere büyük geçmiş olsun diliyoruz.

Şifalı Bitkiler: Yabani elma, Ihlamur, Siyah nohut, Tarak otu, Kimyon, Köknar, Gül, Sarımsak, Zeytinyağı

Hazırlanış Şekli:

* Yabani elma çiçeği suda demlendikten sonra süzüle­rek dinlendirilir. Elde edilen sıvı ıhla­mur suyu ile karıştırılır. Tedavi süresince günde üç bar­dak içilir. Elde edilen lapa ile de vücudun kireçlenen yerine masajdan sonra yakı olarak sürülür.

* Siyah nohut, tarak otu ve kimyondan zeytinyağlı ye­mekler pişirilir. Bu yemekler tedavi süre­since haftada üç gün yenir. Mideye ağır geldiği takdirde üstüne gül şerbeti içilir.

* Köknarın tomurcukları suda demlenir. Süzülerek elde edilen sıvı bir süre dinlendirilir. Bu sıvı, pamuklu bir havlu ile vücuda masaj yapılır. Bunun yanı sıra yatmadan önce de vücudun hasta yerlerine pişiril­miş sarımsak lapası ile birlikte sürülür.

*400g. Ardıç tohumu, 1kg bal ile karıştırılır ve bu karışımdan, günde 3 öğün, aç karnına, 1 tatlı kaşığı yenir.

etiketler: kireclenmeye bitkisel tedavi, kireclenmeye bitki tedavisi, kireclenmeye doğal tedavi, kireçlenme için doğal tedavi yöntemleri,

Bu içerik için bazı arama önermeleri

  • ibrahim saraçoğlu kireçlenmeye karşı tedavi yöntemi