Anasayfa / Cinsel / MENOPOZ TEDAVİSİ

MENOPOZ TEDAVİSİ

MENOPOZ TEDAVİSİ

Bayanlarda kanama döneminin sona ermesi ile menopoz denilen evre zamanı başlar. Bu dönemde gerginlik, terleme, ateş basması sıklıkla görülebilen, bayanı rahatsız edebilecek durumlar arasında yerini almaktadır. Bazı bayanlar normal olarak menopoz dönemi yaşarken, bazıları ise yumurtalığını kaybetme sonucunda bu dönemi daha erken yaşayabilmektedirler. Bayanlar bu dönemi zor geçirdikleri gibi uykusuzluk, yorgunluk da belirtileri arasındadır. Kısa dönem olarak geçiren ve sorun yaşamayan bayanlar olduğu gibi, 4-5 yıl kadar süren menopoz dönemleri de olmakla beraber, yansıttığı etkenler bir süre sonra ortadan kalkmaktadır.

Menopoz dönemine giren bayanlarda, rahim ve rahim ağzı kanser riski fazla olması nedeni ile bu yönlü kontroller hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Gerekli test aşamalarının uygulandığı, rahim ve yumurtalık kanserleri ile ilgili sorunların yaşanmaması amacı ile gerekli muayeneler jinekolog tarafından yapılmalıdır. En sıklıkla günümüzde yaşanan akciğer kanseri ile meme kanseri ile ilgili gerekli testler ile herhangi bir sağlık açısından sorun var ise ön teşhis konularak gerekli tedavi yöntemleri uygulanması açısından önemli bir etkendir. Sağlık sorunları açısından sadece menopoz döneminde değil tüm konularda, erken teşhis konulması iyileşme dönemi açısından önem taşımaktadır.

Menopoz dönemi, bayanlar açısından önem taşıyan bir süreçtir, bu süre zarfında gerekli kontroller ve gerekirse tedaviler uygulanması gerekebilir. Bu konuda uzman doktorlar ile görüşerek bilgi alabileceğiniz ve kontrollerinizi yaptırabileceğiniz http://www.sagligin.net/ adresinden iletişim bilgilerine ulaşabilir, randevu alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

RAHİM AĞZI YETMEZLİĞİ

RAHİM AĞZI YETMEZLİĞİ Rahim ağzı yetmezliği olan bir kişinin bu hastalığı çok erken doğum yapması …