Sağlık Ansiklopedisi

Hastalık ve Sağlık Bilgileri

Sertleşmeye Kesin Çözüm

Cinsel kategorisine
27 Mart 2012
eklenmiştir.

Sertleşmeye Kesin Çözüm

Eğer sizinde sorununuz psikolojik ya da çevre faktörlerinden oluşan iktidarsızlıksa sertleşmeye kesin çözüm bulabileceğiniz makalemizi okuyabilirsiniz.

Artık iktidarsızım diye üzülmek yok…! Yani, önerimiz şu; size bir kullanım kılavuzu ve penisinize uygulayacağınız bir ürün yollayacağız… 3 dk gibi kısa bir sürede penisiniz dimdik olacaktır. Sevgiliniz, eşiniz ya da partneriniz de nasıl öyle olduğuna şaşıracaktır ve mutluluktan havalara uçacaksınız… Ürünümüzü satın aldığınız takdirde göndereceğimiz katalogta bunu yeterince açıklamışız. Ayrıca; bu ürünümüzün kullanılmasında herhangi bir yaş sınırı yoktur. İster 18, ister 78 yaşında olsun, herkes tarafından güvenle kullanılabilir.

Ürünümüzü sağlıklı erkekler de daha fazla ereksiyonda kalmak için kullanılabilirler. Bu ürün sayesinde penisinizi dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde sertleştirebileceksiniz. Bu ürünümüzü bir kere alıp nasıl uygulanacağınızı öğrendikten sonra, bir ömür mutluluğu yakalamış olacaksınız. Yani, ilk seferden sonra kendiniz yapabilecek ve artık kimselere ihtiyacınız kalmayacaktır. Ayrıca, bundan sonra piyasadaki diğer yöntemlere de herhangi bir şey ödemek zorunda kalmayacaksınız.

Bu önerimiz size şaka gibi gelecektir, gülecek ve belki de kandırıldık mı acaba diye düşüneceksiniz; ama uygulamadan sonra bunun gerçek olduğunu görecek, sevineceksiniz… Nasıl da böyle bir şeyden haberim yoktu diye dövüneceksiniz; ama üzülmeyin, önünüzde uzun yıllar var ve geçmiş mutsuz yılları telafi etmek için hala şansınız var. Çünkü penisinizi artık siz yöneteceksiziniz; üstelik ne vakum makinesi ne de herhangi bir ilaç kulanmadan. İlaçların ne kadar tehlikeli ve birer bomba olduklarını unutmayalım. Zaten ilaçların da sertleşmeye pek bir faydası yoktur; ama sonuç her ne kadar nafile olsa da, yine de her seferinde umut peşinde koşuyoruz.

Herhangi bir tıbbi müdahale veya uygulanması zor bir işlem olmayacak…!

Herhangi bir tıbbı müdahale veya uygulanması zor herhangi bir işlemden geçmeyeceksiniz, sadece sevgilinizle sevişmeden önce ne yaptığınızı kimseler bilmesin diye tuvalete veya banyoya gidin ve orada uygulayın. Bu işlem yaklaşık 2-5 dakika sürer; ardından mutluluğa koşun. Sertleşme işlemi her yerde kolayca yapılabilir, sadece 2 dakikalık bir zaman dilimi içinde dilediğiniz her yerde… Çünkü yanınıza alacağınız herhangi bir krem vb. bir şey olmayacaktır, sadece elle uygulanır. Nasıl olur diye düşünmeyin, OLUR. Ömür boyu penisi hiç sertleşmemiş bir insanın, penisinin dimdik olacağını garanti ediyoruz. Bunu da açıklamakta yarar görüyorum; sevişme sürenizi ilk başta 30 dakikayı aşmayacak şekilde kısa tutun ve belirli aralıklarla arttırabilirsiniz.

Bir gün içinde canınız ne kadar isterse o kadar ereksiyona geçebiliyorsunuz. Sizlere referanslarımızı göstermek isterdik; fakat, bizde gizlilik esas olduğu için hastalarımızın isimlerini asla veremeyeceğiz. Yine de müşterilerimizin bize ilettikleri yorumları MÜŞTERİ YORUMLARI sayfasından okumanız mümkün. İşlem çok basit birşey; ama paha biçilemez. Ucunda mutluluk olunca değeri daha da artıyor. Yanlış tercihlerle ne kadar para harcadığınızı unutmayın; bir doktora gittiğinizde doğru ya da yanlış bir teşhis konulur ve 200 – 300 TL verirsiniz.

Şu anda bulduğumuz basit ama değerli buluş milyarlara değer; ama kargo masrafıyla birlikte sadece 100 TL dir. Hiç düşünmeden siparişinizi verin ve bir an evvel mutluluğu yakalayın. Size içinde 20 adet penis freni ve 1 adet kullanım kılavuzu bulunan ürünümüzü göndereceğiz. Bunlar size 1 yıldan daha uzun bir süre yeterlidir. Ayrıca, penisinizin boyu ufak ve enide ince ise 2-3 ay içinde en az 2 cm uzar ve kalınlaşır. 2 yıl içinde ise en az 5 cm uzayıp buna orantılı olarak kalınlaşır. Bu da ürünümüzün size sağlayacağı diğer faydalardan biridir. Sizin mutluluğunuz bizim mutluluğumuzdur.

Bu tedavi şeklimizin hiçbir yan etkisi yoktur, gönül rahatlığı içinde kullanabilirsiniz. Sadece ilk 1 haftada ilişkinizi 30 dakika ile sınırlı tutun, çünkü penisinizin bu kadar süre sonra ereksiyonda 30 dakikadan fazla kalması belki sıkıntı verebilir. Zaten bilirsiniz ki hiçbir ilişki 30 dakikayı geçmez. Bir gün içinde belirli aralıklarla istediğiniz kadar ereksiyona geçip partnerinizle sevişebilirsiniz.

Sertleşme sorununun kesin nedenini öğrenmek için gece ereksiyon yaşanıp yaşanmadığını ölçen uyku testi geliştirildi.
Organik ve psikolojik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan sertleşme sorununun kesin nedenini öğrenmek için gece ereksiyon yaşanıp yaşanmadığını ölçen uyku testi geliştirildi.

Sertleşme sorunu her yaşta ortaya çıkabiliyor ancak ilerleyen yaşla görülme sıklığı artıyor. Son araştırmalar 40-70 yaş arasındaki erkeklerin yarısının sertleşme sorunu yaşadığını gösteriyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat Radikal’in sorularını yanıtladı.

Sertleşme sorunu nedir?
İlişki isteği olduğu halde gerekli sertliği oluşturamamak veya devam ettirememek şeklinde açıklayabiliriz. Herkes zaman zaman böyle sorunlarla karşılaşabilir. Burada ayırıcı nokta süre. Eğer şikâyetler altı ayı geçiyorsa sertleşme sorunu var demektir.

Sertleşme sorunu yaşlılarda mı görülür?
Hayır. 40 yaş üstü kişilerde daha sık görülüyor ama her yaşta ortaya çıkabilir. Yeni bir çalışmaya göre 40-70 yaş arasındaki erkeklerin yarısı zaman zaman sertleşme sağlayamıyor ya da sertleşmeyi sürdüremiyor. Sertleşme sorununun yaşlı erkeklerde görülmesinin sebebi, tansiyon gibi yaşa bağlı hastalıklardır.

Sertleşme sorununa neler yol açar?
Nedenleri organik ve psikolojik faktörler diye ikiye ayırırız. Organik faktörlerin başında kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansiyon, şeker, MS, Alzheimer gibi hastalıklar geliyor. Bir diğer organik neden de trafik kazaları; eğer omurlarda, omurilik içinde travmaya bağlı kesi oluşmuşsa sertleşme sorunu ortaya çıkar. Hormonal bozukluklar, örneğin testosteronun düşük olması da önemli bir sebep. Ameliyatlar, özellikle de kalp ve damar ameliyatları sırasında peniste ereksiyon (sertleşme) sağlayan doku olumsuz etkilenir.

Tanı nasıl konuluyor?
Hem çocukluk döneminden itibaren cinsel gelişimi anlamak, hem de geçirdiği hastalıkları belirlemek için ilk aşamada hastanın öyküsü alınır. Daha sonra hasta şeker, prolaktin, testosteron testleri ve kalp-damar sistemini içeren bir dizi araştırmadan geçer. Bunların yanında kişi bir psikolog tarafından değerlendirilir. Psikolog, evlilikle, ekonomik koşullarla, stresle ilgili nedenler var mı diye bakar. Mini psikolojik testlerle hasta hakkında ön fikirler elde eder. Mesela erkeklerde en önemli soru, sertleşme sorunun birden bire mi, yoksa uzun bir zamanda yavaş yavaş mı ortaya çıktığıdır. Eğer uzun bir zaman diliminde ortaya çıkmışsa organik faktörlerden etkilenmiş diye düşünürüz. Ama birden meydana gelmişse psikolojik faktörlerden şüpheleniriz. Hasta bize ‘Tek başına olduğumda sertleşmem iyi, ama bir kadınla olduğunda başarısız oluyorum’ diyorsa burada genellikle psikolojik bir faktör ön plandadır.

Organik ve psikolojik sebepler birlikte olabilir mi?
Olabilir. Bazen ‘Organik mi psikolojik mi?’ sorusunda tam fikir birliğine varamıyoruz. O zaman devreye uyku testi giriyor. Uyku sırasında en az üç defa derin uyku dönemi gerçekleşir. 20 dakika süren bu safhada her sağlıklı erkek ereksiyon olur. İşte uyku testiyle bu dönemde ereksiyon olup olmadığını belirliyoruz. İşlem çok basit; uyku odasına aldığımız hastanın bacağına minik bir alet bağlarız ve ondan çıkan iki küçük cihazı da penisin üstüne yerleştiririz. Bu cihazlardan gelen uyarılar bilgisayar üzerinde kaydedilir. Böylece gece boyunca hastanın ne kadar ereksiyon olduğu, bu sürenin ne kadar devam ettiği, penis ucunda ve dibinde ne kadar sertlik olduğu belirlenir. Bu veriler, hastalara ne olup bittiği hakkında bize kesin bilgi verir.

Bu testi herkese yapıyor musunuz?
Hayır, rutin uygulanan bir test değil. Ama gençlerde ve içinden çıkamadığımız durumlarda bu yöntemi uygularız. Ya da protez ameliyatı yapacaksak mutlaka bu testten yararlanırız. Ama hasta diyabetliyse, o kişide sebep zaten bellidir. Bu hastada teste ihtiyaç duymayız.

Nasıl tedavi ediliyor?
Eğer sorun psikolojikse davranış terapisinden yararlanırız. Esas faktör, insanların ilişkiden korku şekline dönüşen durumları. Yani kişi bir kez başarısız olduğunda yeniden başarısız olacağı korkusu yaşar ve bu yerleşirse ilişki sırasında panik ataklar meydana gelir. Bu da ancak davranış terapisiyle çözülür. Bu tedavi, çiftlerin birbirine karşı yerine getirmesi gereken ödevleri içeren bir yaklaşım sunuyor. Önce dokunma, sonra masaj yapma, başlangıçta cinsel ilişki yasağı gibi. Böylece aşama aşama çiftler başarıya ulaşıyorlar.

Bu içerik için bazı arama önermeleri

  • SERTLEŞMEYE KESİN ÇÖZÜM
  • sertlemeye kesin zm
  • sertleşme sorununa kesin çözüm
  • sertleşmeye çözüm
  • yhs-elex_myv9
  • sertleşme sorunu cozum
  • sertlesmesorununakesincozum