Anasayfa / Bitki / Üşütme Nasıl Geçer

Üşütme Nasıl Geçer

Üşütme Nasıl Geçer

Üşütme ve soğuk algınlığıyla başlayan gribal enfeksiyonlarda kullanılacak bitkiler, üşütme tedavisiyle ilgili herşey makalemizde anlatılmıştır.

Kış aylarında en çok insanlarda görülen hastalıklardan biri grip ve nezledir.Belirtileri, hapşırma, öksürük, ateş, baş ağrısı, halsizlik ve yorgunluk, burunda tıkanıklık, nefes alma zorluğu, kaslarda hissizliktir.
Grip ve soğuk algınlığı arasındaki fark bilinmelidir. Soğuk algınlığı ya da nezle daha hafif bir solunum hastalığıdır. Nezle kısa sürede atlatılabilirken, grip daha ağır geçirilir. Grip ve soğuk algınlığı ilaçları 4 yaş altı çocuklara verilmemelidir.
Eğer domuz gribi virüsü kapılmışsa, doktorunuzu vereceği antiviral ilaçları kullanmalısınız.
Mevsimsel aşı da yaptırılmalıdır. Hap, kapsül, tablet ya da şurup, burun mukozalarını açmak ve hastalığı iyileştirmek için bire birdir.
Burun açıcılar en fazla 1-2 gün kullanılmalıdır. Histamin içerikli ilaçlar, hapşırma, tıkanıklık, akıntı gibi rahatsızlıkları önleyicidir. Hangi grip tedavisini kullanacağınızı doktorunuz belirlemelidir.
Alerjisi olanlar her ilacı kullanamaz. Grip, soğuk algınlığına neden olan 200 kadar değişik virüs tanımlanmıştır. Nezle ve grip kişiden kişiye bulaşır. Soğuk algınlığı ve nezlenin bulaşmasını engellemenin yolu ellerin sık yıkanmasıdır.

Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:
– Tarçın
– Mandalina
– Acı biber
– Kekik
– Nane
– Bal
– Pekmez
Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi:
* Tarçın yaprakları on beş dakika süreyle kaynar suda dinlendirilerek demlenir. Süzülerek elde edilen sıvıya, şurup kıvamına gelene kadar sıkılmış mandalina suyu ilave edilerek karıştırılır. HAzırlanan şuruptan hastalık süresince bol bol içilir.
* Dövülmüş acı biber, kekikle birlikte on dakika süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvı, bir kaba doldurularak dinlendirilir. Dinlendirilen sıvıdan yeterli bir miktar yemeklere karıştırılarak yenir.
* Nane yaprakları, rendelenmiş mandalina kabukları ile birlikte yirmi dakika süreyle suda kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvıya şurup kıvamına gelene kadar pekmez ilave edilerek karıştırılır. HAzırlanan şuruptan rahatsızlık süresince günde üç bardak içilir.
Üşütmelere karşı en hızlı bitkisel tedavi nasıl yapılır ve nane yaprakları ile rendelenmiş mandalina karıştırılarak en iyi bitkisel tedavi nasıl yapılır.

İlginizi çekebilir

Bakla Yaprağının Faydaları

Bakla Yaprağının Faydaları Bakla yaprağının faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir ve daha fazlası için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir