Anasayfa / Diyet / Zayıflama Ve Sıkılaşma

Zayıflama Ve Sıkılaşma

Zayıflama Ve Sıkılaşma

Diyeti toplum olarak nelerin yenip yenmeyeceğinin yazılı olduğu bir kağıt olarak algılıyoruz. Oysa diyet yapmak, sadece neler yemeli, neler yememeli konusu değildir. Diyet, neyi, nasıl, ne ölçüde ve ne zaman yiyeceğimizi bilmek ve bunu sürekli uygulamaktır. Bunun için ” diyet yapmak” yerine “doğru beslenme” demek daha doğru olacaktır.

Doğru beslenme yalnızca hastalanınca, ya da kilo alınca aklımıza gelen bir davranış biçimi olmamalıdır. Beslenme, önemli bir kültür sorunudur. Çocuğa yemekten önce şeker, çikolata verip “bu çocuk neden yemiyor” diye sormak, marketten alışveriş yaparken süt yerine kolalı içecekleri, çeşitli meyve, sebze yerine cips, kuru yemiş almak, yemek yaparken eti fırında pişirmek yerine yağda kızartmak yanlış beslenme kültürümüzün birer parçası.

Bu yanlış beslenme kültürü, yaz geldiğinde fazla kilolardan kurtulmak için moda olan diyetlerden birini yapmamıza neden olur. Oysa size uygunluğu tartışılacak olan bu diyetleri uygulamak yerine, her şeyin yenebildiği ama ölçülü yenebildiği, bir doğru beslenme ölçüsünü bulabilseniz. O zaman, ne her duyduğunuz diyeti yapmaya gerek kalır, ne de her yaz başında diyet yapmak için çırpınmalara.

Diyet yapmak doğru beslenmektir. Doğru, sağlıklı beslenmek ise her şeyden ama ölçüsüyle yemektir. Bilmemiz gereken şudur; insan sağlığı açısından bilinçli beslenme, bugün de yarın da geçerliliğini koruyacaktır. Bu nedenle moda diyet yerine, bilinçli ve doğru beslenmek.

En Fazla Kalori Yaktıran Spor

Birçok kişi diyete girdiğinde yeterince yemek yemez ve doğal olarak metabolizmalarını yavaşlatırlar; suni bir açlık sürecine girdiklerinden, vücut kalorileri yeterince hızlı yakmaz, çünkü onları korumak zorunda olduğunu hisseder. Egzersizin çok önemli olmasının nedeni budur. Fiziksel faaliyet, metabolizmanın hızının korunmasını sağlar, çünkü bu tür faaliyetler, vücudunuza fazla kalori yakma nedeni sunar. Dolayısıyla, vücudunuzun paniğe kapılmasını ve açlık durumuna girmesini önlemek için, düzenli olarak egzersiz yapmak şarttır .*

Kick Boxing ile kendinizi fazla zorlamadan 800 kalori yakarken, sıkı bir çalışma ile bu sayıyı 1200 – 1300 kaloriye kadar çıkarabiliyorsunuz. Vücudunuzun bütün kaslarını çalıştırırken bu kadar çok kalori de yakmış oluyorsunuz. Dans, Stretching, Focus Mitt Routine, Kicking Shield ve tüm el-ayak koordinasyonu çalışmalarıyla kilo vermenin yanı sıra bölgesel zayıflama da çok kısa zamanda sağlanmaktadır. Aerobik tarzda kondisyonel çalışmalardan sonra stretching yapıyorsunuz, ardından attığınız yumruklarla kollarınız gelişiyor, kolların geri çekiş pozisyonunda ise sırt kaslarınız. Tekmeler esnasında bacak kaslarınız ve eklemleriniz çalışıyor, vurduğunuzda oluşan dirençle arka adaleleriniz, bacağı geri çekerken kalça kaslarınız çalışıyor. Her dersin sonunda yapılan karın, sırt, basen, kalça ve boyun sıkılaştırma, inceltme ve güçlendirme egzersizleriyle tüm vücudunuz etkili bir şekilde çalışıyor.

Basen zayıflama, sıkılaşma aleti
Basen genişlemesi kadınların özellikle doğum sonrası yaşadığı bir problemdir. Lokal yağlanma birikimi diyet ve egzersize her zaman cevap vermemektedir. Bu tip yağ birikimlerinde ultrasonik ses dalgaları ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. İşlemin mekanizması, yağ hücrelerinin ses dalgaları ile çeperinin parçalanması esasına dayanır. Vücutta açığa çıkan bu yağ metabolize edilerek doğal yollarla atılır. Bu sırada yapılan hafif diyet ve egzersiz yağın metabolize edilmesini kolaylaştırır. Ortalama 2 -4 haftada incelme sağlanır.

etiketler: zayiflama ve sikilasma, zayiflama, sikilasma,

İlginizi çekebilir

içilmesi gereken su miktarı

•          içilmesi gereken su miktarı;  Yetişkin bireylerde ortalama 2-3 litre suya ihtiyaç vardır. Sağlıklı bir kadının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir